שיאצו

שיאצו: בכוח האצבע
שיאצו מבוסס על הפעלת לחץ של האגודלים, אבל לא רק – גם הידיים, המרפקים ואפילו הרגליים משתתפים בטיפול. הוא לא מן הטיפולים שנועדו לפנק, אלא לרפא. זה לא אומר שהוא לא נעים, להפך – הפעלת הלחץ יוצרת תחושה של חיבוק לכל איבר ועושה טוב לגוף וגם לנפש.
 
מהי שיטת השיאצו?
 
פירוש המילה "שיאצו" הוא "לחץ של אצבע". השיטה התפתחה ביפן בתחילת המאה ה־20 בסביבה שבה חיו תושבי חוץ מהולנד, מה שהביא לשילוב של ידע שהיה קיים במזרח עם טכניקות מערביות. בשלב מאוחר יותר קשר אחד מתלמידיה, אדם בשם מסונגה, את השיאצו גם לאבחנה ולטיפול באמצעות אנרגיה ומרידיאנים.
 
 מרידיאנים הם מסלולים אנרגטיים שדרכם זורמת האנרגיה בגוף. כשהם סובלים מעודף אנרגיה או מאידך מחוסר אנרגיה, האיזון בגוף מופר. כך למשל, לחץ או שרירים תפוסים עלולים לגרום לחסימה באנרגיה, והתוצאה היא ירידה בחיוניות, כאבים נקודתיים במקום החסום ואף התפתחות של מצב דלקתי, מחלת חום וכדומה. טיפול שיאצו נועד לפתוח את החסימות, לשחרר את האנרגיה, לאזן את הגוף ועל ידי כך לשקם את התחושה ואת הבריאות הכללית.
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support